fbpx
ashwagandha-powder-certifikuar-bio-kunder-stresit-lodhjes-fizike-mendore-rrit-imunitetin-bli-online-herbal-line

ASHWAGANDHA BIO S-6.

5 5 1 Product

Suplement ushqimor

Kur ne djegim energji dhe stresi nuk na lë të flemë.

100 % produkt organik

  • Rrit nivelin e energjisë
  • Rigjallëron
  • Relakson
  • Mbron nga stresi
  • Përmirëson memorjen dhe aftësitë e të mësuarit
  • Ndihmon në stabilitetin emocional
Sasia
1 500 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Për shkak të  vetive të saj rinovuese Ashwagandha është i njohur edhe si qershi e  dimrit ose ginseng indian.

Kjo është një nga bimët indiane më të rëndësishme. Për shkak të ndikimit të jashtëzakonshëm që  ka në humorin  tonë, ai gjithmonë ka qenë shumë i vlerësuar në mjekësinë Ayurvedike.  

Ka veti të fuqishme adaptogjene, që do të thotë se ndihmon trupin në reagimin mbrojtës ndaj stresit dhe ka aftësinë për të rivendosur ekuilibrin në funksionimin e hormoneve. 

 Është një antioksidant i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga dëmtimi që vjen nga stresi oksidativ.

Ajo kontribuon në shëndetin e lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular.

Kush mund ta përdorë:

  • Të gjithë ata që duan të arrijnë një ekuilibër në organizëm.

  • Të gjithe ata që janë nën stres.

  • Atletët dhe persona që merren me fitness

Efektet

Ashwagandha qetëson dhe forcon trupin kundër stresit.

Të ndihmon për të pasur një gjumë të qetë dhe stimulon rigjenerimin e hormoneve; në mëngjes ne zgjohemi të rivitalizuar dhe të fortë.

Është e rëndësishme për meshkujt dhe për femrat pasi rigjeneron organet riprodhuese, stimulon fertilitetin dhe ruan vitalitetin, gjallërinë.

Ndihmon personat që kanë problemet konjiktive, duke përmirësuar përqëndrimin.

Përbërësit

Pluhuri i rrënjëve të  Ashwagandha(Withania somnifera) , suplement dietik.

Përdorimi

Rekomandohet të meret 3 gr në ditë (1 lugë kafe) . 

Përzjejeni në çaj ose pije të tjera të nxehta ose smoothies.

Nëse e konsumoni cdo ditë rekomandohet të konsumohet në darkë

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajini larg nga fëmijët.

Nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit, si dhe për personat që vuajnë nga tiroidet dhe marrin kortikosteroide.

Vlerat ushqyese

Vlerat ushqyese

per 100 g

energy

1159 kJ/277 kcal

fat

0,3 g

saturated fat

0,1 g

carbohydrate

46,9 g

sugar

10,7 g

fiber

36 g

protein

3,7 g

salt

0,62 g

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment