fbpx
hair growth
hair growthvaj hair growth floket rigjenerim bio herbal line

HAIR GROWTH OIL H-0028_82

5.23077 5 13 Product

RRITJA E SHPEJTË E FLOKËVE ME BAZË VAJIN E KASTORIT (RECINIT)

Dëshironi të realizoni një rritje spektakolare të flokut tuaj brenda një kohe rekord?

Zgjidhni recetën HAIR GROWTH - CASTOR (me bazë vajin e kastorit), dhe ju do të përfitoni një rritje të flokut jo më pak se 5 centimetra në muaj!

 


Sasia
1 300 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi


Vaji i kastorit është një nga vajrat më të mirë dhe më të fuqishëm për rritjen e flokut.

Acidi ricinoleik, i cili është i pranishëm në një masë të konsiderueshme tek vaji i kastorit, stimulon ndjeshëm qarkullimin e gjakut në skalpin e kokës, duke mundësuar rigjenerimin e folikulave (rrënjëve) të flokëve dhe si rezultat realizohet rritja mjaft e shpejtë e flokut!
Përveç rritjes së shpejtë të flokut, antioksidantët e pranishëm në vajin e kastorit ndihmojnë në krijimin e depozitës së keratinës në flokë, e cila është faktori kryesor për flokë të shëndetshëm, të butë dhe të kuruar.

Vaji i recinit përbën trajtuesin kryesor për flokët e dëmtuar kimikisht nga bojërat dhe dekolorantët.

Efektet

Të gjithë përbërësit e vajit për rritjen e flokut janë vajra bazikë themelorë për shëndetin dhe estetikën e flokut.

Efektet e vajit për rritjen e flokut janë:


1. Stimulon shumë rritjen e flokut.
2. Është hidratues për flokët.
3. Është antibakterial dhe antifungal. Për këtë arsye, eleminon zbokthin, mykun, si dhe sëmundjet e lëkurës në skalpin e kokës (infeksionet, dermatitet, ekzemat, etj).
4. Ndërpret rënien e flokut.
5. Forcon rrënjën e flokut gjatë rënies sezonale.
6. Rigjeneron fibrat e flokut.
7. Parandalon ndarjen e majave të flokut.
8. I trash fibrat e flokut dhe rrit volumin.
9. Eleminon përdredhjet e flokut.
10. Ruan flokët nga nxehtësia dhe të ftohtit.
11. Redukton dhe parandalon thinjat.
12. I jep shkëlqim flokut.
13. I jep butësi dhe e bën flokun të derdhur.
14. Thekson ngjyrën.
15. Rrit kohëzgjatjen e modelit të flokut.

Përbërësit

Vaj Kastori (50%), Vaj horsetail (bishtkali), Vaj Xhinxheri, Vaj Bajame e Ëmbël, Vaj Ulliri, Vaj Lini, Vaj Hithre.

Teknologjia e prodhimit të vajrave përbërës të VAJI PËR RRITJEN E FLOKUT është presimi në të ftohtë. Sipas kësaj teknologjie, produkti i përfituar ruan plotësisht vlerat shëndetësore dhe përbërësit ushqimorë, për shkak se përpunimi nuk i nënshtrohet temperaturave të larta, të cilat i asgjësojnë një pjesë të komponentëve.

Produkti është 100% natyral, nuk përmban asnjë aplikim kimikatesh, nuk ka aditivë, konservantë, është i pa rafinuar dhe pa aromatizues.

Përdorimi

Gjatë përdorimit të vajit për rritjen e flokëve, kini parasysh këto rregulla:
1. Vaji për rritjen e flokut jep efekte më të mira në flokë gjysëm të thatë. Pasi lahet koka, thahet floku me peshqir (jo me tharëse flokësh) dhe më pas fillon aplikimi. Gjithashtu, nëse nuk i lani paraprakisht flokët, mund t’i spërkasni me ujë, ose nëpërmjet një shishe me spray.
2. Masazhohet floku gjatë gjithë gjatësisë së tij, si dhe skalpi i kokës për rreth 10-15 minuta. Në këtë gjendje mbahet 2 orë dhe më pas lahet koka.
3. Në varësi të problemeve të flokut, trajtimi bëhet:
    a. Nëse floku është në gjendje të degraduar të gradës së lartë: aplikohet çdo ditë për 7 ditë rresht. Pas 7 ditësh, ai aplikohet 1 herë në 3 ditë.
     b. Për rritjen e flokut: 1 herë në 2 ditë për 30 ditë.
    c. Për teksturën e flokut (butësi, derdhje, shkëlqim etj.): 1-2 herë në javë.
4. Para larjes së flokut, hidhni në shampon tuaj 1 majë luge kafe me vajin për rritjen e flokut. Tundeni mirë shampon dhe masazhoni flokët e lagur dhe lëkurën e kokës për disa minuta. Më pas, shplajeni. Efektet do të jenë mjaft të mira.

Përdoret vetëm për përdorim të jashtëm.

 

  • Koment
Lista e komenteve:

esmeralda

Produkti eshte shume efektiv jam shume e kenaqur nga perdorimi tij. Kam shume pak dute qe po e perdor dhe kam filluar ti shoh efektet e tij,floku eshte me i shendetshem nuk ngaterrohet me,i eshte rikthyer shlelqimi ? Tani pres te shoh si do eci me gjatesine ? Ua rekomandoj ta perdorni e do mbeteni te kenaqur.. Kam filluar tua rekomandoj dhe shoqeve te mia ?

Edushja

Une po e perdor. Eshte super. Dhe ka 1 ere te pranueshme. Se Hair Loss ngaqe ka vajin e hudhres eshte pak i rende. Por te dyja jane 1 mrekulli.

nevena

Esht vertet e mrekullueshme.. mi ka rritur sh shpejt dhe shum te shendetshem floket.

darovi

Esht shum e mire une nje jav kam qe e kam bler kete vajin dhe disa produkte te tjera jan vertet super

Lori

E kam provuar dhe eshte shume efektiv, eshte hera e 3 qe mar.

enxhi

Mi shkaterroi floket dekolorimi. Me rekomandoj nje shoqe dyqanin tuaj. Kam dy muaj qe e perdor bashk me shampon me argan te Noah, dhe shikoj nje ndryshim total. Me kane ikur majat dyshe dhe floku sikur eshte trashur dhe zgjatur shume. Faleminderit.

Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment