fbpx
shampoo-capelli-normali-o-secchi argital-cosmetici-naturali-senza-conservanti-a-base-di-argilla-verde 1411249089

SHAMPO PËR FLOKË TË THATË OSE NORMALË X-72.

SHAMPO PËR FLOKË TË THATË OSE NORMALË Kjo shampo i bën flokët të fortë dhe të shëndetshëm dhe parandalon rënien e tyre.

Sasia
1 400 Lekë-50%700 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Një ndriçim totalisht natyral me argjilën e gjelbër Argital.

Forca e silicit me natyrë shndritëse në përmbajtjen e argjilës, i bëjnë flokët të shëndetshëm dhe të fortë, si dhe parandalojnë rënien e tyre.

Ekstrakti i rrënjëve të bimës Bardana ushtron një veprim ekuilibrues dhe rigjenerues për flokun dhe skalpin.

Përbërësit

Aqua , Sodium Cocoyl Glutamate , Caprylyl/Capryl Glucoside , Alcohol , Juniperus Communis Extract , Arctium Lappa Extract, Lauryl Glucoside , Arnica Montana Flower Extract , Solum Fullonum , Xanthan Gum , Betaine , Styrax Benzoin Resin Extract , Berberis Vulgaris Bark Extract , Lactic Acid , Cananga Odorata Flower Oil* , Lavandula Hybrida Oil* , Eugenia Caryophyllus Flower Oil*, Pogostemon Cablin Leaf Oil*, Lecithin, Olea Europaea Fruit Oil , Prunus Amygdalus Dulcis Oil , Triticum Vulgare Germ Oil.

*Përbërës të vajrave esencialë natyralë: Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Linalool.

Përbërësit bio: Alcohol, Arctium Lappa Extract, Olea Europaea Fruit Oil , Prunus Amygdalus Dulcis Oil.

Përbërësit çertifikuar Demeter: Juniperus Communis Extract, Lavandula Hybrida Oil.

ÇERTIFIKIMET: BDIH – ICEA – LAV

Pa konservantë.

Përdorimi

Tundeni fort para përdorimit për të lejuar që argjila të përzihet mirë. Për përdorim të përditshëm.

Mund të përdoret si shampo kryesore ose në kombinim me shampon tuaj të preferuar, në këtë rast është e këshillueshme që së pari të përdoret Shampo Argital për flokë të thatë ose normalë, dhe për larjen e dytë, shampon tuaj.

Përdorni një dozë të barabartë me një lugë gjelle për larjen e parë. Për larjen e dytë, gjysma e dozës është e mjaftueshme.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment