shampoo-forfora-secca-150-ml-bio-bdih 616051651
shampoo-forfora-secca-150-ml-bio-bdih 616051651shampoo-forfora-secca-1000-ml-bio-bdih 130652011

SHAMPO PËR ZBOKTH TË THATË W-28

Shampo me vajra esencialë 100% të pastër.

Eleminon zbokthin e thatë, skuqjen e dhe kruarjen.

PRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

Sasia
1 400 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Shampo e rekomanduar për probleme të lëkurës së dehidratuar të kokës, me tendencë renie e lëkurës.

Ndihmon në parandalimin e zbokthit duke eleminuar skuqjet dhe kruarjet e skalpit.

Përzierja e vajrave esencialë 100% të pastër, në sinergji me ekstraktin e Mëllagës dhe Aloe Vera, ushtronjë një veprim qetësues dhe riekuilibrues në lëkurë, dhe në të njëjtën kkohë një efekt ushqyes për flokun.

Ekstrakti i specit djegës stimulon mikro qarkullimin e gjakut në lëkurë, duke rritur sasinë e oksigjenit dhe ushqyer qelizat e lëkurës dhe rrënjët e flokut.

Aroma e shampos gjatë përdorimit, gjeneron stimuj olfaktivë që dhurojnë një ndjenjë të këndshmë mirëqënieje për mëndjen dhe trupin.

Përbërësit

Përbërësit funksionalë:

Vajra esencialë 100% të pastër të Mandarinës (Citrus nobilis), Livandos Hibride (Lavandula hybrida) , Dafinës (Laurus nobilis), Geranio (Pelargonium graveolens) dhe Temjanit (Boswellia serrata). 

Ekstrakte bimore të Mëllagës (Malva sylvestris), Specit Djegës (Capsicum Annuum) dhe Aloe vera (Aloe barbadensis).

Tensioaktivë eudermikë me origjinë bimore

Përbërësit:

Aqua, Coco Glucoside, Lauryl Glucoside, Sodium Cetearyl Sulfate, Decyl Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin*, Malva sylvestris extract*, Capsicum annuum fruit extract*, Dicaprylyl Ether, Aloe barbadensis leaf extract*, Mel*, Citrus nobilis peel oil*, Lavandula hybrida oil*, Laurus nobilis oil*, Pimenta racemosa oil, Pelargonium graveolens oil, Boswellia serrata extract, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Limonene, Citronellol, Geraniol, Linalool.

* Përbërës me prejardhje nga Agrikultura Biologjike e Kontrolluar.

Nuk përmban:

Paraben, ngjyrues, parfum sintetik, PEG, Sodium Laureth Suplhate (SLS), derivate hidrokarburesh, viskozantë sintetikë.

ÇERTIFIKIMI: BDIH, VEGAN OK, CRUELTY FREE, LIFE GATE ENERGY

Përdorimi

Aplikohet mbi flokë të lagur dhe masazhohet me lëvizje të lehta e rrethore, më pas shplahet mirë.

>
  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Vota:

Jepni mendimin tuaj për këtë produkt:

Emri i përdoruesit:
E-mail:

SHAMPO KUNDËR ZBOKTHIT 1.5

Për zbokth

1.5
SHAMPO PROFESIONALE Me ...
900 Lekë / copë
5 5 1 Product

SHAMPO PËR FLOKË ME YNDYRË OSE ZBOKTH

Për flokë të yndyrshëm Për zbokth

X-69.
Kjo shampo normalizon ...
1 400 Lekë / copë
5 5 1 Product

SHAMPO PËR ZBOKTH TË YNDYRSHËM

Për zbokth

W-29.
Shampo me vajra ...
1 400 Lekë / copë
Rezultat 1 - 4 nga 8