fbpx
shampoo-capelli-normali-o-secchi argital-cosmetici-naturali-senza-conservanti-a-base-di-argilla-verde 1411249089

SHAMPO PËR FLOKË TË THATË OSE NORMALË X-72.

SHAMPO PËR FLOKË TË THATË OSE NORMALË Kjo shampo i bën flokët të fortë dhe të shëndetshëm dhe parandalon rënien e tyre.

Sasia
1 400 Lekë-50%700 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Një ndriçim totalisht natyral me argjilën e gjelbër Argital.

Forca e silicit me natyrë shndritëse në përmbajtjen e argjilës, i bëjnë flokët të shëndetshëm dhe të fortë, si dhe parandalojnë rënien e tyre.

Ekstrakti i rrënjëve të bimës Bardana ushtron një veprim ekuilibrues dhe rigjenerues për flokun dhe skalpin.

Përbërësit

Aqua , Sodium Cocoyl Glutamate , Caprylyl/Capryl Glucoside , Alcohol , Juniperus Communis Extract , Arctium Lappa Extract, Lauryl Glucoside , Arnica Montana Flower Extract , Solum Fullonum , Xanthan Gum , Betaine , Styrax Benzoin Resin Extract , Berberis Vulgaris Bark Extract , Lactic Acid , Cananga Odorata Flower Oil* , Lavandula Hybrida Oil* , Eugenia Caryophyllus Flower Oil*, Pogostemon Cablin Leaf Oil*, Lecithin, Olea Europaea Fruit Oil , Prunus Amygdalus Dulcis Oil , Triticum Vulgare Germ Oil.

*Përbërës të vajrave esencialë natyralë: Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Isoeugenol, Linalool.

Përbërësit bio: Alcohol, Arctium Lappa Extract, Olea Europaea Fruit Oil , Prunus Amygdalus Dulcis Oil.

Përbërësit çertifikuar Demeter: Juniperus Communis Extract, Lavandula Hybrida Oil.

ÇERTIFIKIMET: BDIH – ICEA – LAV

Pa konservantë.

Përdorimi

Tundeni fort para përdorimit për të lejuar që argjila të përzihet mirë. Për përdorim të përditshëm.

Mund të përdoret si shampo kryesore ose në kombinim me shampon tuaj të preferuar, në këtë rast është e këshillueshme që së pari të përdoret Shampo Argital për flokë të thatë ose normalë, dhe për larjen e dytë, shampon tuaj.

Përdorni një dozë të barabartë me një lugë gjelle për larjen e parë. Për larjen e dytë, gjysma e dozës është e mjaftueshme.

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio-EU, USDA, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -50% 700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë. Kundë stresit, ankthit. Rrit energjinë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
I çertifikuar Bio Organik Ushqimor

Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -50%, 700 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
Çertifikimet: Bio-EU, Halal
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
Maskë vajore rigjeneruese për flokët
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
Sapun i zi afrikan

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
Për imunitetin, energjinë, stresin

Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider