fbpx

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
-30% 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
-30% 980 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
1 500 Lekë + Vaj bajame e ëmbël 50 ml dhuratë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
-30% 980 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
-30% 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider

proteina-bizele-bio-organike-stervitje-palester-herbal-line

PROTEINA BIZELE BIO NU67

Proteina lehtësisht të tretshme
• Të rritura në mënyrë organike
• Përmbajtje e lartë proteinash
• 78 g proteina për 100 gr!
• Pa sheqer
• Përmbajtje e ulët yndyrnash të ngopura
• Pëmbajtje e lartë mineralesh të rëndësishme

Lexo më shumë...

Sasia
1 300 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Proteina e bizeles është një proteinë me përfitime të shumta. Janë lehtësisht të tretshme dhe me përqëndrim të lartë proteinash

Procesi i nxjerrjes së proteinës nga bizelja është një proces natyral i kujdesshëm i pastrimit, përqëndrimit, tharjes dhe bluarjes në pluhur. Kjo proteinë ndihmon në rritjen dhe mirëmbajtjen e masës muskulare.

Proteina e bizeles është e pasur në vitamina dhe minerale si vitamina E, hekur, magnez, zink, fosfor dhe kalium.

  • Hekuri ndihmon në çlirimin e energjisë gjatë procesit te metabolizmit, ndihmon në transferimin e oksigjenit në gjak dhe ndihmon në reduktimin e lodhjes.
  • Magnezi ndihmon në funksionet muskulare dhe në sintezën e proteinave.
  • Zinku luan një rol të rëndësishëm në sintezën proteinike.
  • Potasi ndihmon funksionet muskulare.

Përbërësit

100% Proteina bizele (Pisum sativum)  bio-organike

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar është  10-20g (2-4 lugë çaji). Konsumojeni para ose pas ushtrimeve. Shtojeni në smoothie, lëngje frutash ose perimesh, apo supë. Në supë vepron dhe si një trashës.

Vlerat ushqyese 

Energy value

1610 kJ / 380 kcal

 

Fat

5.4 g

 

of which saturated fat

1.1 g

 

Carbohydrates

4.8 g

 

of which sugars

0.1 g

 

Dietary fiber

0.1 g

 

Protein

78 g

 

Sol

2.9 g

 
     

Vitamins and minerals

per 100 g

NRV%

Vitamin E

8.5 mg

71%

Iron

5 mg

36%

Magnesium

118 mg

31%

Zinc

2.5 mg

25%

Phosphorus

259 mg

37%

Potassium

823 mg

41%

* NRV = nutritional reference value

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme