fbpx

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
-30% 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
-30% 980 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
1 500 Lekë + Vaj bajame e ëmbël 50 ml dhuratë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
-30% 980 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
-30% 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
700 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider

baobab-powder-nutrisslim-superfood-organic-vegan-raw

FRUT BAOBABI BIO S-9.

Suplement ushqimor

Frut Afrikan , i pasur me vitaminë C dhe hekur

  • 100 % produkt organik
  • Përmbajtje e lartë e vitaminës C
  • Antioksidantë
  • Përmbajtje e lartë mineralesh
Sasia
2 000 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Pluhuri i Baobabit meret nga fruti i pemës afrikane, e cila rritet në savanë. Baobabi është frut i cili është vlerësuar shumë për shekuj nga popullsia e Afrikës. Me përmbajtje më të lartë të vitaminës C se portokalli, me më shumë hekur se mishi i kuq dhe përmbajtje të lartë të mineraleve si kalciumi, kaliumi, magnezi dhe zinku, ai ka veti te veçanta ushqyese.

Është gjithashtu I pasur me vitaminë B1 dhe B6.

 

Rekomandohet:

  • Për të gjithë ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
  • Për të gjithë ata të cilët nuk konsumojnë mjaftueshëm vitamina dhe minerale
  • Për vegjetarinaët dhe veganët

Efektet

Vitamina C është një antioksidant i pasur që mbron qelizat nga stresi oksidativ. Duke e përmbledhur, ajo luan një rol kyç në funksionimin e e sistemit imunitar, ndihmon në reduktimin e lodhjes, ndihmon clirimin e energjisë së metabolizmit dhe dhe rrit përthithjen e hekurit.

Vitamina B1 Ka rol në funksionimin e zemrës.

Vitamina B6 luan rol në rregullimin e veprimit hormonal dhe ndihmon në funksionimin normal psikologjik.

Hekuri luan rol në funksionet konjiktive dhe në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe të hemoglobinës, ndihmon në clirmin e energjisë së metabolizmit dhe redukton lodhjen dhe dobësinë.

Kalciumi ndihmon në funksionimin normal të enzimave të tretjes dhe është i nevojshëm për mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe kockave të shëndetshme.

Kaliumi luan rol në funksionimin e muskujve dhe mbajtjen në kontroll të presionit të gjakut.

Magnezi Ndihmon në funksionimin e sistemit nervor dhe luan rol në sintezën e proteinave.

Zinku luan rol në metabolizmin e karbohidrateve, në sintezën e ADN, fertilitetin dhe riprodhimin, si dhe ndihmon për flokë, thonj dhe lëkurë të shëndetshme.

 

Përbërësit

Pluhur Baobabi (Adansonia digitata)

Përdorimi

Rekomandohet të meret 3-6 gr në ditë (1-2 luge kafe). Miksojeni në lëngje, smoothies ose kos.

Këshilla:

Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.

Mbajini larg fëmijëve!

Nuk rekomandohet përdorimi gjatë shtatzanisë ose periudhës së laktacionit.

Suplement ushqimor I cili nuk duhet përdorur si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Vlerat ushqyese

I pasur me fibra dietike, vitaminë C, B1, B6, hekur, magnez, kalium, zink, kalcium Pa yndyrna
Vlerat ushqyese

per 100g

energy

1110 kJ / 266 kcal

fat

0,1 g

 saturated fat

0,1 g

carbohydrate

42,5 g

 sugar

27,3 g

fiber

43,7 g

protein

2,2 g

salt

0,02 g

 

 

 

RDI per 100g

vitamin C

267 mg

334 %

vitamin B1

0,32 mg

29 %

vitamin B6

0,52 mg

37 %

iron

9,7 mg

70 %

magnesium

165 mg

44 %

potassium

1960 mg

98 %

zinc

8,4 mg

84 %

calcium

269 mg

34 %

Rekomandohet marrja e përditshme për një të rritur mesatarisht  (8400 kJ / 2000 kcal).

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme