fbpx

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -30% 980 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
1 500 Lekë + Vaj bajame e ëmbël 50 ml dhuratë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -30%, 980 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio, 2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
700 Lekë

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë, Kundër stresit mendor & fizik
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider

biocare antidiabetes
biocare antidiabetesbiocare anti-diabetes herbal line albania

BIOCARE ANTI-DIABETES V-M5.

KONTROLLI I DIABETIT NË RRUGË NATYRALE

BioCare Anti-Diabetes është një recetë vajore 100% bio-organike dhe me efekte të fuqishme kundër diabetit, e cila realizon në mënyrë të shëndetshme tek diabetikët uljen e sasisë së sheqerit në gjak në nivelet 20-35%!

Sasia
1 700 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Në ndryshim nga ilaçet konvencionale (Sulfoniluret, Biguanidet, Alfa Glukozë ndaluesit, Thiscolidinidioni dhe Insulinat), BioCare Anti-Diabetes ka një spektër të gjerë veprimi.

Ajo vepron në 4 drejtime themelore, duke siguruar një efekt të plotë dhe mjaft të shëndetshëm:

1. BioCare Anti-Diabetes bën të mundur stimulimin e aktivitetit të pankreasit, nëpërmjet rigjenerimit të qelizave beta, duke shtuar sasinë e insulinës që derdhet në gjak.

2. BioCare Anti-Diabetes redukton sasinë e glukozës që prodhohet nga mëlçia dhe zorrët e holla për shkak të tretjes së ushqimit. Ky mekanizëm ndodh sepse kjo recetë ngadalëson procesin e tretjes, duke bërë të mundur që më pak glukozë të derdhet në gjak dhe pjesa tjetër të jashtëqitet.

3. BioCare Anti-Diabetes shpërbën sheqerin në zorrët e holla, duke ndaluar në këtë mënyrë futjen e tij në gjak.

4. BioCare Anti-Diabetes ka në përbërjen e tij bimë të konsideruara si “insulinë zëvendësues”. Ajo detyron mëlçinë të prodhojë më pak glicemi dhe stimulon futjen e sheqerit në indet muskulore.

Kanella është një nga bimët më impresinuese për të përmirësuar kontrollin e glukozës në gjak. Ajo rrit metabolizimin e glukozës deri në 20 herë, gjë që e ul nivelin e sheqerit në gjak tek diabetikët në mënyrë të konsiderueshme!

Kanella është vlerësuar si “insulin-zëvendësuese” për shkak të një kompleksi bioaktiv, i cili është konsideruar si një kandidat për të zëvendësuar insulinën. Hulumtimet shkencore kanë vërtetuar se kanella ka një efekt rregullator për sheqerin në gjak, duke e bërë atë veçanërisht të  dobishme për pacientët me diabet të tipit 2 dhe hipoglicemikët.

Shkencëtarët kanë vërtetuar së kanella përmban një lloj polifenoli, i quajtur MHCP (methylhydroxychalcone polymer), i cili aktivizon insulinën dhe rrit metabolizimin e sheqerit deri në 20 herë!

Fenugreek (Lat. Trigonella foenum graecum) është një bimë përdoret tradicionale për trajtimin e diabetit.

Ajo përmban një amino-acid të pazakontë, 4-hydroxyisoleucine, i cili është hulumtuar të ketë veti antidiabetike dhe insulinë stimuluese.  Në këtë mënyrë, fenugreek ngadalëson procesin e thithjes se glukozës në gjak. Nga studimet e shumta është arritur në përfundimin se fenugreek përmirëson simptomat metabolike të lidhura me tipin 1 dhe tipin 2 të diabetit, duke ulur nivelet e glukozës në gjak dhe nxitur prodhimin e insulinës.

Prania e këtij aminoacidi, si dhe prania me shumicë e alkaloideve, si gentianinë, trigonelinë dhe carpainë realizon reduktimin e glukozës në gjak nëpërmjet 3 mekanizmave:  Stimulohet prodhimi i insulinës nga pankreasi Zvogëlohet rezistenca ndaj insulinës Vonohet koha e tretjes së ushqimit, duke mundësuar uljen e nivelit të glukozës në gjak.

Edhe përbërësit e tjerë të recetës BioCare Anti-Diabetes (Vaj Xhinxheri, Vaj i Farës së Zezë, Vaj Rozmarine, Vaj Koriandre, Vaj Dëllinje, Vaj Greipfrut, Vaj Karafili), kanë efekte të theksuara metabolike të glukozës dhe së bashku me vajin e kanellës dhe vajin fenugreek, realizojnë vlera sinergjike.

Këta përbërës ashtu siç rrisin efektin e insulinës në trup, ashtu mundësojnë dhe mbrojtjen nga shfaqja e sëmundjeve të shkaktuara nga diabeti.

Efektet

 • Redukton sasinë e glicemisë në gjak
 • Rregullon në mënyrë natyrale metabolizmin e organizmit
 • Rigjeneron qelizat beta te pankreasit
 • Stimulon prodhimin e insulinës nga pankreasi
 • Zvogëlon rezistencën ndaj insulinës
 • Shtyn dhe zvogëlon nevojën për trajtimin me insulinë
 • Redukton dhe eleminon simptomat e diabetit, si: polidipsinë (etjen e madhe), poliurinë (urinimin në masë të madhe si pasojë e diabetit melitus), polifaginë (urinë e theksuar), tharjen e gjuhës dhe të fytit, kruajtjet, etj.
 • Redukton komplikacionet e diabetit (retinopatinë diabetike, nefropatinë diabetike, neuropatinë diabetike, sëmundjet kardiovaskulare dhe plagët diabetike).
 • Efekte të tjera:

  1. UL KOLESTEROLIN DHE TRIGLICERIDET NË GJAK

  Në rastet e nivelit të shtuar të kolesterolit dhe triglicerideve, Bio-Care Anti-Diabetes realizon reduktimin e nivelit të tyre 10-20 % për një periudhë 20-35 ditore. 

  2. REDUKTON DHIMBJET DHE SIMPTOMAT E TJERA TË ARTRITIT

  BioCare Anti-Diabetes është mjaft efektiv për artritin dhe llojet e tjera të sëmundjeve reumatizmale.

  Përveç pirjes, BioCare Anti-Diabetes rekomandohet të përdoret edhe për masazh në zonat e prekura nga sëmundja (kyçet dhe kockat).

  3. ELEMINON INFEKSIONET URINARE

  Mjaft i efektshëm ka rezultuar kjo recetë kundër infeksioneve urinare. BioCare Anti-Diabetes është mjaft efektiv sidomos në eleminimin e Escheria Coli.

  4. NDIHMON NË ELEMINIMIN E HELICOBACTER PYLORI

  BioCare Anti-Diabetes ndihmon në eleminimin e  Helicobacter Pylori, i cili është shkaktari kryesor i gastritit dhe ulçerave të stomakut. Kjo për shkak të përbërësve të vet, kryesisht vajit të kanellës.

  Përbërësit

  Vaj Kanelle, Vaj Fenugreek, Vaj Xhinxheri, Vaj i Farës së Zezë, Vaj Rozmarine, Vaj Koriandre, Vaj Dëllinje, Vaj Greipfrut, Vaj Karafili.

  Përdorimi

  BioCare Anti-Diabetes përdoret për diabetin e tipit 1 dhe tipit 2.

  Merret 3 x 3 lugë çaji në ditë 30 minuta pas buke. Vaji mund të shoqërohet me gjysëm gote ujë me lëng limoni, qumësht, etj.

  Gjatë përdorimit të tij, rekomandohet të monitorohet 2-3 herë në ditë sasia e sheqerit në gjak.

  Në rast të stabilizimit të nivelit të sheqerit në gjak, ulni dozën ditore.

  KUJDES!

  Nuk duhet të përdoret në rastet e hipoglicemisë (uljes së sheqerit në gjak), pasi mund të shkaktojë koma diabetike!

  BioCare Anti-Diabetes nuk rekomandohet tek  tek gratë shtatzëna, pasi kjo përmban vaj kanelle dhe është provuar që  kanella shkakton shpesh herë irritime dhe alergji të ndryshme gjatë shtatzënisë.

  Produkt klinikisht i provuar 

  Suplement Ushqimor 

  Ruhet në vende të thata dhe të freskëta larg rrezeve të diellit

  Nuk ka efekte anësore

  • Koment
  Lista e komenteve:
  Nuk janë bërë ende komente.
  Posto një koment
  Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

  Produkte të ngjashme