fbpx

Produktet më të shitura

Super oferte
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË
TË THATË / NORMALË
Ofertë -30% 980 Lekë
Super ofertë
OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super oferte
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë
Super oferte
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
VAJ KOKOSI EXTRA VIRGIN
1 500 Lekë + Vaj bajame e ëmbël 50 ml dhuratë
Super ofertë
SHAMPO PËR FLOKË TË THATË / NORMALË
Ofertë -30%, 980 Lekë
Super ofertë
LIVER CLEANSE & DETOX
-25% 3600 Lekë
Super ofertë
VAJ I FARËS SË ZEZË BIO
I çertifikuar Bio, 2000 Lekë
Super ofertë
XHEL PËR STRIJA & SHENJA
Ofertë -30%, 3150 Lekë
Super ofertë
HAIR GROWTH OIL
1300 Lekë
Super ofertë
SAPUN DUDU OSUN
700 Lekë

Super ofertë

OK! STRESS 1+1
-50% 3000 Lekë
Super ofertë
ASHWAGANDHA BIO
1500 Lekë, Kundër stresit mendor & fizik
Super ofertë
previous arrow
next arrow
Slider

jojoba_oil_1132729355
jojoba_oil_1132729355vaj-jojoba-100-ml-simmondia-sinensis-per-lekuren-floket-strijat-hidratues-ushqyes-bli-online-herbal-line_copy_915570968

VAJ JOJOBA X-E7.

Vaj për fytyrë dhe trup.

Pastron dhe mbron lëkurën.

I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Lexo më poshtë...

Sasia
800 Lekë / copë
+
Shpërndaje:

Përshkrimi

Lëkura jonë ka nevojë për yndyrë, vaj dhe vitamina për tu vetëmbrojtur nga ambjenti i jashtëm, dhe vaji depërton më thellë në epidermë se kremrat, duke përçuar vitaminat që përmban, më mirë dhe më thellë

Vaji i Jojojba-s është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik, me një fuqi mbrojtëse dhe zbutëse mbi qelizat e epidermës. Ushqen lëkurën e thatë dhe pastron atë të yndyrshme në mënyrë shumë të ekuilibruar.

Favorizon shkëlqimin dhe elasticitetin e lëkurës së fytyrës dhe trupit.

I përdorur në skalpin e kokës, redukton seborrean dhe zbokthin dhe rënien e flokut.

Efektet & Përdorimet

-Ndihmon për qetësimin dhe largimin e akneve në fytyrë dhe trup (6 masa vaji të Jojoba-s, plus një masë nga vaji  i grurit, një masë nga vaji i kaktusit dhe një masë nga vaji i trëndafilit ). Kjo përzierje trazohet dhe përdoret çdo ditë në mbrëmje përpara gjumit nëse lëkura është e yndyrshme dhe mund të përdoret në mëngjes nëse lëkura është e thatë.

-Përdoret si një pastrues i makiazhit për gratë, gjë e cila e ndihmon lëkurën dhe qafën dhe në largimin e rrudhave.

- Aknet mund të pastrohen duke përdorur përzierjen: 5 masa nga vaji i Jojoba-s, një masë nga vaji i kanellës, një masë nga vaji i karafilit, një masë nga vaji i nenexhikut dhe një masë nga vaji i livandos. Me të lyhet disa herë ditë derisa të largohen aknet dhe kokrat me qelb.

Dobitë e tij:
Vaji i Jojoba-s dallohet për forcën e tij për të aktivizuar proçeset e ndërtimit të qelizave në lëkurë, rregullon mekanizmin e ekulibrit të lagështisë dhe siguron një mbrojtje natyrale kundër faktorëve të jashtëm si p.sh: nxehtësia, lagështia dhe pluhurat. Gjithashtu ky vaj konsiderohet një lëndë natyrale për një numër të ndryshëm bakteriesh dhe mukozash.
Vaji i kokrave të Jojoba-s ndihmon në uljen e tempit të sekretimit të vajrave në lëkurën yndyroze. Kjo veçori vjen si rrjedhojë e aftësisë së vajit për t’i dhënë mekanizmave të trupit iluzionin e ekzistencës së një sasie të mjaftueshme të sekretimeve yndyrore, sepse baza dhe struktura e tij i ngjajnë shumë bazës dhe strukturës përbërëse të këtyre sekretimeve.

Përbërësit

100% vaj i farave të Jojoba (Simmondsia chinensis seed oil), i presuar në të ftohtë.

Nuk përmban:

Ngjyrosës, konservantë, substanca sintetike, PEG, derivate hidrokarbure, nuk i është nënshtruar proceseve kimike të rafinimit

  • Koment
Lista e komenteve:
Nuk janë bërë ende komente.
Posto një koment
Duhet të jeni të regjistruar për të postuar një koment

Produkte të ngjashme

VAJ BAJAME E ËMBËL

Vajra Bimorë

DA-11
 VAJI I BAJAMES SË ...
400 Lekë / copë
5 5 1 Product

VAJ ARGANI

Vajra Bimorë

X-J3.
ZGJIDHJA IDEALE PËR ...
2 300 Lekë / copë
5 5 1 Product

VAJ AVOKADO

Vajra Bimorë

X-01
Vaji i avokados ...
600 Lekë / copë